BLAGOSLOV VELIKONOČNIH JEDIL

Velika noč tudi letos bo. Razmere so posebne, a jo bomo praznovali. Zaradi epidemije COVID-19 bo tudi letošnje praznovanje potekalo v prilagojeni obliki. Na to praznovanje smo povabljeni, da se pripravimo, osebno, kot družina, občestvo, župnija, …

BLAGOSLOV VELIKONOČNIH JEDIL
Samo en predstavnik družine prinese velikonočne jedi k blagoslovu. Če bo v župnijski cerkvi sv. Pavla premalo prostora – upoštevati je potrebno medsebojno razdaljo, ostanite zunaj. Za blagoslov bom prišel ven in z blagoslovljeno vodo pokropil velikonočne jedi.
V Mariji Reki prinesite košaro z jedili v cerkev in jo postavite pred oltar. Če bo prostora premalo, pojdite ven in zunaj spremljate blagoslov.
Prav tako to tudi velja za blagoslov v ž. c. sv. Andreja v Andražu nad Polzelo.
V Sv. Lovrencu blagoslov zunaj na prostem, pred cerkvijo.
Tudi na prostem velja, da nosimo maske in upoštevamo medsebojno razdaljo.
Razpored blagoslova velikonočnih jedil:
Šešče (Sopotnik) ob 10. uri;
Sv. Andraž nad Polzelo (cerkev) ob 11. uri;
Prebold (cerkev) ob 12. uri;
Marija Reka (cerkev) ob 13. uri;
Sv. Andraž nad Polzelo (cerkev) ob 14. uri;
Matke (Krk) ob 15. uri;
Sv. Lovrenc (cerkev) ob 15.30 uri;
Latkova vas (kapela) ob 16. uri;
Kaplja vas (Markova kapela)ob 16.30 uri;
Prebold (cerkev) ob 17. uri
Zaradi dveh dodatnih blagoslovov ne bo blagoslova jedi v Brdih-Matke pri kmetiji Potočnik. Časovno se ne izide. Pri nekaterih so se tudi spremenile ure blagoslovov jedi. Bodite pozorni.
Verniki, ki se zaradi epidemioloških ukrepov ne bodo mogli udeležiti blagoslova velikonočnih jedi je ob 15. uri prenos blagoslova iz mariborske stolnice (TV SLO 1).

Upoštevali bomo nadaljna navodila, tako da lahko pride tudi do sprememb.

VESELO IN BLAGOSLOVLJENO VELIKO NOČ.
KRISTUS JE VSTAL IN ŽIVI.
RADUJMO IN VESELIMO SE. ALELUJA! ALELUJA!