Dan molitve za žrtve epidemije COVID-19 v Katoliški cerkvi in žalna slovesnost v spomin na pokojne v času epidemije

V nedeljo, 14. marca 2021, bomo v Katoliški cerkvi v Sloveniji obeležili molitveni dan spomina na vse žrtve pandemije COVID-19. 

Ljubljanski nadškof metropolit in predsednik Slovenske škofovske konference (SŠK) msgr. Stanislav Zore se bo v nedeljo, 14. marca 2021, udeležil žalne slovesnosti v spomin vsem žrtvam epidemije COVID-19, ki bo potekala ob 11. uri na Žalah v Ljubljani (Park Mihe Potočnika). Skupaj s predsednikom Republike Slovenije gospodom Borutom Pahorjem in drugimi državnimi predstavniki ter predstavniki verskih skupnosti bo nadškof Zore obeležil obletnico prve smrtne žrtve zaradi bolezni COVID-19. V trajni spomin na vse žrtve epidemije ter kot simbol žalovanja in sočutja do svojcev vseh pokojnih bo blagoslovil vrbo žalujko.