Obnovitev posvetitve Jezusovemu in Marijinemu Srcu

V ponedeljek, 30. marca bo od 21. do 22. ure na radiu Ognjišče predsednik Slovenske škofovske konference, ljubljanski nadškof in metropolit Stanislav Zore opravil obnovitev posvetitve Jezusovemu in Marijinemu Srcu vseh in vsakogar v našem narodu in državi.
Obnovitev posvetitve je spodbujena s koronavirusom Covid-19, ki predstavlja resno grožnjo in preizkušnjo.
Vabim vse župljanje, da se tej obnovitvi pridružimo.

Sami posvetitvi in molitvi nadškofa ter metropolita se pridružimo v zgoraj omenjenem terminu (v ponedeljek, od 21. do 22. ure) in z njim tudi sami opravimo posvetitev (obnovitev posvetitve) svoje župnije, družine oz. samega sebe Jezusovemu in Marijinemu Srcu.

Namig:

Portugalska oz. njeni škofje so 13. maja 1931 (obletnica začetka fatimskih prikazovanj) kot prvi na svetu posvetili svojo domovino Portugalsko Marijinemu brezmadežnemu Srcu. Posvetitev so obnovili 13. maja 1938 in 13. maja 1942. S posvetitvijo Marijinemu brezmadežnemu Srcu je bila Portugalska (po splošnem in prepričanju odgovornih v Cerkvi na Portugalskem) rešena druge svetovne vojne in komunizma.

Robert Smodiš, škofijski referent pri Združenju posvečenih
Jezusovemu in Marijinemu Srcu v Sloveniji